Rezervace squash
Rezervace online
Děkujeme sponzorům

ALKA-BYT

AZ OKNA

FERRUM s.r.o.

Tesařství MAKÁTO

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

město Moravské Budějovice

Optik Frič

VSPORT.CZ

Fond Vysočiny

V roce 2002

Pořádané akce v roce 2002

5.ledna :
– mistrovství orla v silničním běhu v Moutnici, zůčastnili se Lenka Suchá a br. Jaroslav   Scherrer, který již po čtvrté obhájil putovní pohár, který se stal jeho vlastníkem.Lenka obsadila  6. místo.
3 – 6.ledna :
– proběhla v našem městě tříkrálová sbírka. Této akce se zůčastnili naši členové.
13.ledna :
– Znojemský pohár, za muže veterány Jaroslav Scherrer na  5 km obsadil 2. místo .
26.ledna :
– výroční členská schůze. Ve 14 h byla sloužena mše sv. za zemřelé členy Orla a na poděkování. Další pokračování   bylo v kult.středisku. Při této příležitosti dostali pamětní list tyto jubilanti :80 roků Jiřina Veselá, 75 roků   Marie  Nevoralová a Libuše Bartošová, 70 roků Anežka Mikešová, 65 roků Marie Mikešová, 60 roků Jana Hušková,   Anna   Skocmánková a Ludvíl Jedlička. Nejaktivnějším členem byl vyhlášen br. Jaroslav Scherrer, který absolvoval   28  závodů, jako dík obdržel vecný dar.
27.ledna :
– br. Jaroslav Scherrer běžel čtvrtý závod Znojemský pohár za muže veterány na 12.6 km a obsadil 2.místo .

9.února :
– probíhal v Kněžicích župní turnaj ve florbalu. Naše mužstvo obsadilo 4.místo.Složení: Petr a Pavel Žák, Antonín   Vidourek, Roman Fiala, Marek Albrecht.


22.února :
– zasedání župního předsednictva tělovýchovné rady. Tohoto zasedání se zůčastnil br. Stanislav Žák – starosta naší župy   a br. František Nevařil a Petr Žák za tělovýchovnou radu. Na zasedání se schválil plán činnosti na rok 2002.
2.března:
– naše jednota uspořádala jarní plavecké závody ve šk. bazénu. Zůčastnili se jednoty : Jaroměřice,Kněžice, Luka   n/Jihlavou,Měřín,Polná,,Telč,Třešt a naše jednota.Zůčastnilo se 85 dětí.
Za naší jednotu získali medaile tito členové :
nejmladší kategorie: 3.místo Natálie Stejskalová
z žáků 1.místo Lukáš Nevařil
nejmladší žákyně 3.místo Lenka Novotná
mladší žákyně 2.místo Anna Kračmarová
starší žákyně 2.místo Dana Zelenková, 3.místo Lenka Suchá.
8.března:
– 13 starších žákyň a 2 vedoucí (Jana Nykrmajerová a Radka Hrůzová) prožili víkend v Mladonovicích od pátku do   úterý. Zde nechyběl bohatý program a výlety do okolí.
10.března :
– župní sjezd v Kněžicích. Delegáti: bratr Žák Stanislav,sestra Ludmila Nevařilová, sestra Marie Žáková, sestra Dana   Zelenková, bratr František Nevařil. V 8h byla v místním kostele mše sv..Po ní byl zahájen sjezd, který zahájil a vedl   br. Stanislav Žák.Ustředí zastupoval generální sekretář br. Kotík a br. Juračka. Pak následovala zpráva o činností,   kterou přečetla sestra jitka Kalčíková. Po župní zprávě byl oceněn za zásluhy o obnovení orla v Jaroměřicích   n/Rokytnou bratr Vobůrka při příležitosti 80.roků. Obdržel čestné uznání a stříbrnou paketu. Zprávu o hospodaření   přečetla ses. Šindelková. Na ústředí je 14 440 členů. Po diskusi byl sjezd ukončen s přáním větší spolupráce.
13.dubna :
– v Kněžicích probíhal župní florbalový turnaj mužů. Zůčastnila se mužstva z těchto jednot: Kněžice, Polná, Telč a   M.Budějovice.Výsledky : 1. Moravské Budějovice (Pavel Žák, Roman Fiala, Petr Nevařil, Ant. Vidourek,Václav   Kračmar).
24.dubna :
– zasedání župního předsednictva a tělovýchovné rady v Kněžicích. Na programu bylo schválení župních sportovních   akcí a vyrovnání dotací. Zůčastnil se br. Stanislav Žák a br. František Nevařil.
4.května :
– oblastní kolo ve florbalů mužů v Kněžicích. Naše družstvo ve složení: Pavel Žák, Petr Nevařil, Roman Fiala, Ant.   Vidourek, Jarda Pytlík a Václav Kračmar skončili na 3.místě a nepostoupili (postupoval jen první). Zůčastnili se   jednoty: Kněžice, Telč, Polná, Zidenice, Měřín, Moravské Budějovice.
18.května :
– přespolní běh v Olešnici. Za teplého počasí odjeli bojovat o medile tito běžci: Jana Scherrerová, Eva Karlíková,   Natálie Stejskalová, Lenka Novotná, Marie a Lída Nevařilová,Lukáš Nevařil, Lenka Suchá, Jaroslav Scherrer, Štěpán   Saidl, Pavel Tvrdý, Monika Jelečková a Anna Kračmarová.
25.května :
– školení táborových vedoucí
13.června :
– vystoupili dvě skupiny děvčat na Třebíčském náměstí na přehlídce „Sport pro všechny z asociace sport pro všechny“.   Ve skladbě Kuřátka vystoupili nejmenší cvičenky.
15.července – 22.července:
– 8 starších žákyň se vydalo se dvěma vedoucími(Jana Nykrmajerová, Radka Hrůzová) na sportovně turistické   soustředění do Svaté Máří na Sumavě. Ubytování bylo zajištěno na faře, děvčata podnikali pěší i autobusové výlety   do okolí jako je např. Vimperk, Volyně, Volary, Boubín atd.
21.července :
– župní orelská pout v Kostelním Vydří. naše jednota se zůčastnila i s praporem. Bratr Jaroslav Scherrer tam běžel solo   maraton z Mor. Budějovic, trasa byla dlouhá 44 km.
17.srpna :
– mistrovství železničářů Vnorovy. Jana Scherrerová se zůčastnila a v běhu na 300 skončila na 1.místě.
Jaroslav Scherrer běžel 10km a doběhl na 6 místě.
25.srpna :
– orelská pout na Svatém Hostýně. Letos se zůčastnila jen malá skupina s orelským praporem.
19.září :
– naše jednota se tradičně zůčastnuje běhu Teryho Foxe za doprovodu dospělích.
6.října :
– v České Třebové probíhalo mistrovství republiky v přespolním běhu a mistrovství orla VII.ročník memoriálu Fr.   Jindry. Trat závodu byla v areálu SKI – HORY u České Třebové. Z naší jednoty se zůčastnili – Eva   Karlíková  (2.místo), Jan Karlík(1.místo), Monika Jelečková(na 1km – 5 místo), Lenka Suchá (2km – 4.místo).
26.října :
– uspořádala naše jednota již druhý ročník přespolního běhu P.V. Kosmáka. Závod probíhal opět v areálu staré   plovárny za účasti 99 závodníků. Závody zahájil starosta města ing. Jan Nekula. Závod komentoval z rádia Proglas   mgr. Milan Soba. Závodu se taky účastnil jihom. hejtman Juránek na 5 km, počasí ale nepřálo, každou chvíli pršelo.Z   naší jednoty se účastnilo 15 závodníků. Výsledky: Markéta Pálenská 3.míst, Alena Záková 2.místo, Stepán Saidl   300m   – 2.místo. Tuto akci sponzorsky podpořil městský úřad a firma Ferum Stanislava Karlíka. Zůčastnili se   tyto města: Brno – Židenice, Blažovice, Dolní Bojanovice, Blížkovice, Dukovany, Hrubšice, Jaroměřice n/Rokytnou,   Jihlava, Kněžice, Mor. Krumlov, Lukov, Martínkov, Náměšt n/Oslavou, Okříšky, Olešnice, Oslavany, Perná, Praha,   Příslatice, Šebkovice, Třebíč, Znojmo a Moravské Budějovice.
9.listopadu :
– podzimní plavecké závody Kubišovy župy které se tradičně konají v bazénu ve škole Havlíčkova. Zůčastnilo se 83   plavců z těchto jednot : Jaroměřice n/Rokytnou, Kněžice, Měřín, Polná, Telč, Třešt a Moravské Budějovice. Z naší   jednoty se umístili: Marie a Ludmila Nevařilová – 3.místo, Lenka Suchá – 2.místo, Dana Zelenková – 1.místo, Aneta   Ferdanová – 3.místo, Antonín Saidl – 1.místo . Ceny věnovala firma Ferum a městský úřad.
3.prosince :
– přišel k dětem do cvičení sv. Mikuláš s dvěma anděly. Děti zazpívaly, přednesly básničky, pak po zásluze obdarováni
14.prosince :
– probíhal v Jaroměřicích n/Rokytnou župní turnaj ve florbalu v kategorii od 15 let. Zůčastnilo se 12 mužstev z těchto   jednot: Jaroměřice 3x, Kněžice 3x, Telč 3x, Polná 2x, Moravské Budějovice (Petr nevařil,Pavel Žák,Fiala   Roman,Kračmar Václav,Pytlík Jarda)

 

Napsat komentář

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Naše anketa

Jak se Vám líbí nový kurt na SQUASH?

Zobrazit výsledek anket

Nahrávání ... Nahrávání ...
Nejnovější komentáře